Wesela

A MOŻE INACZEJ …

5ty45y

 

Niespotykane i niezwykle oryginalne atrakcje weselne
– jedyny w Polsce Venenciador i Sommelier w jednej osobie

 

Szanowni Państwo,


Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w naszym życiu. Warto zatem zadbać, aby ten dzień był oparty o równie wyjątkowe miejsce, dodatki, atrakcje weselne, dania i wina.
Moim zadaniem - a w zasadzie moją misją - jest Państwu pomóc w temacie wina:

- gwarantuję oryginalne atrakcje weselne pod postacią usługi venenciadora
- profesjonalne doradztwo sommelierskie przy wyborze wina weselnego – od szampana, przez wino do obiadu i kolacji, po wino do tortu.

Wesele to na tyle odmienny stan świadomości i dzień niezwykły, że warto mu wcześniej poświęcić trochę czasu, aby to święto nie było jednym z wielu, lecz tym jedynym, najważniejszym w życiu! Dlatego też będąc kilkanaście lat temu w Andaluzji, podpatrzyłem i zaadaptowałem na warunki polskie sztukę serwowania wina typu sherry przez venenciadora w trakcie weselnego przyjęcia.

Venenciador – sprawdzony przepis na oryginalne atrakcje weselne!

Venenciador to mistrz wirtuozerskiego nalewania wina sherry prosto z beczki, za pomocą giętkiej nabierki (zwanej venencią – stąd nazwa profesji), prosto do kieliszków Młodej Pary i ich gości. Sztuką tą zajmuje się na świecie tylko kilkaset osób, z czego oczywiście większość to andaluzyjscy Hiszpanie. Druga większa grupa to Japończycy, gdzie sherry jest bardzo popularne z uwagi na dobre połączenie z sushi. W Polsce jestem jedynym venenciadorem z oficjalnym certyfikatem hiszpańskim. Ponieważ sherry występuje pod postacią smaku o różnym charakterze wytrawności i słodyczy, dlatego najczęściej proponuję dwie opcje wynajęcia mnie:

- powitanie gości, tzw. welcome drink – w oczekiwaniu na przyjazd Młodej Pary usłudze może towarzyszyć skromny stół z serami, oliwkami i szynkami hiszpańskimi lub tzw. polski stół wiejski,
- powitanie Młodej Pary jako oryginalne atrakcje weselne – jako główna atrakcja i jako dodatek przed głównym toastem szampanem po wejściu na salę weselną,
- serwis słodkiej sherry do tortu weselnego – tradycyjne krojenie tortu weselnego w okolicach późnego wieczoru czy nawet o północy, przez Parę Młodą może być ciekawie wspomagane przez venenciadora, który serwuje do tego smakowitego wypieku kieliszek słodkiej sherry.

Jakie wino na wesele? Dzięki mnie się dowiesz!

Nie każdy wie, jakie wino na wesele wybrać, dlatego jako sommelier polecam Państwu także pomoc przy zakupach i wyborze wina do weselnego menu.

Wino dopasuję pod odpowiednie dania, wybiorę i dostosuję do możliwości finansowych, zasugeruję jak i kiedy oraz w jakiej temperaturze je podawać. Bardzo ważną rzeczą jest zrozumienie przez organizatorów takiego przyjęcia, że wino na wesele nie może być trunkiem z supermarketu, winem do kupienia wszędzie, winem komercyjnym, bo kłóci się to z ideą tego święta. To dzień niezwykły, nietuzinkowy, oryginalny… Dlatego wina na taką okazję powinny być równie oryginalne i niezwykłe. Mam nadzieję, że na Państwa weselu nie będzie wina takiego samego jak na 100 innych weselach...

Szanowni Państwo – wyjątkowe wino nie oznacza, że musi być drogie! ABSOLUTNIE! Można kupić dobre, wyjątkowe wino w podobnej cenie jak te z dyskontów czy wielkich supermarketów.

Zastanawiacie się, gdzie takie wino na wesele znaleźć? Na tym polega właśnie moja pomoc! Są wina musujące smakujące podobnie jak oryginalny, prawdziwy szampan, ale ich cena jest pięć, ba - nawet dziesięć razy mniejsza… Podobnie jest z winami do weselnego obiadu.

Polecam się! Jeżeli nie wiesz, jakie wino na wesele będzie najlepsze, zdaj się na moją fachową wiedzę na temat tego wyśmienitego trunku.

KOLOR WINA, sommelier i venenciador – to kompleksowa „winna” pomoc przy urządzaniu weselnego przyjęcia – to jedyne w swoim rodzaju, oryginalne atrakcje weselne!

 

Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w linku poniżej:
http://kolorwina.pl/kontakt
Dowiedz się więcej o tym, kim jest sommelier klikając w link poniżej:
Sommelier

 

---

Oryginalne atrakcje weselne z prawdziwego zdarzenia!

Od wielu lat przyjęła się na polskich weselach tradycja powitalnego kieliszka szampana … a w zasadzie wina musującego różnej jakości. Proponuję Państwu znacznie ciekawszą i niepowtarzalną jak sam ten niezwykły dzień okazję przywitania gości weselnych kieliszkiem sherry lub innego wina serwowanego w nietuzinkowy sposób przez jedynego w Polsce venenciadora!

Drodzy Nowożeńcy, przywitam Waszych gości kieliszkiem wina polanym w artystyczny sposób.

W ostatnim czasie wielkim powodzeniem cieszy się serwis słodkiej sherry podczas krojenia tortu weselnego! Słodka zimna sherry serwowana przez venenciadora, tort weselny krojony przez Młodą Parę ... czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było!

 

„atrakcje