Szkolenia warsztaty pokazy

DEGUSTACJA WINA

ABC WINA – wejście do mistycznego królestwa Bachusa
szkolenie prowadzone przez sommeliera – Macieja Katarzyńskiego


Szanowni Państwo,

Wino pijemy prawie wszyscy, ale nie wszyscy umiemy je kupić tak, aby nam smakowało od A do Z. Nie wiemy często jakimi kryteriami posługiwać się przy wyborze i co z tego, co jest napisane na etykiecie, jest ważne, a co robi tylko za kokardkę przyciągającą specjalnie uwagę laika, tak aby krzyczała do niego: KUP MNIE!

I rzecz najważniejsza: większość z nas myli jeszcze wino z innymi alkoholami, myśląc, że wino służy tylko i wyłącznie do tego samego co piwo, wódka, whisky, cydr… Dobrze, dobrze – tanie, słodkawe wino można potraktować jak piwo, czy wódkę – ale te lepsze wina (niekoniecznie drogie!) służą do bardziej wzniosłych celów, które dają nam o wiele więcej doznań. Zwykłe poczucie, że działa alkohol, a smak wina jest słodkawy, to dla dobrego wina zbyt mało!

Już sama sztuka degustowania, próbowania wina spotyka się często z niezrozumieniem. Niestety jeszcze 30% Polaków nie wie, jak czerpać przyjemność z obcowania z winem i pijąc je, nie stosuje kilku prostych trików, które pozwalają podwoić lub nawet potroić doznania!

A to wszystko odkryjesz na moich zajęciach!

Degustacja wina w Poznaniu

Degustacja wina wcale nie musi być czymś trudnym i skomplikowanym. Na moich degustacjach obalam mity i trzymam się faktów. Pokazuję i tłumaczę jakimi kryteriami posługiwać się, aby wybór wina był frajdą, a jednocześnie bardzo prostą i szybką decyzją.

Degustacja wina na moich szkoleniach to czysta przyjemność. Układam w sposób przejrzysty wiedzę o winie w ten sposób, aby – jeśli wejdą Państwo w ten klimat i chwycą bakcyla – dalsza edukacja była drogą prostą i przyjemną, a nie zawiłą, trudną i wymagającą.

Kiedy degustacja wina potrafi być przydatna? Współczesny biznes bardzo często korzysta z wina jako alkoholu wiodącego przy obiadach i kolacjach z kontrahentami, partnerami biznesowymi, kierownictwem etc. Być może wybór wina spadnie na Państwa – jak się zachować w takiej sytuacji, jak sobie poradzić z meandrami karty win?  Ukończenie mojego szkolenia degustacji wina pt. ABC WINA daje poczucie pewności, że zimny pot na Państwa czole nigdy nie wystąpi, gdy szef lub Państwa klient zleci Wam wybór wina na obiedzie, który towarzyszy podpisywaniu kontraktu za pół miliona euro 🙂

Degustacja wina – jak wygląda szkolenie?

Moje podstawowe szkolenie degustacyjne trawa od dwóch do czterech  godzin, w zależności od liczby uczestników i budżetu. Możemy je zorganizować w wynajętym specjalnie na taką okazję miejscu, w Państwa biurze, w dowolnej restauracji, a nawet u Państwa w domu – razem z przyjaciółmi  i znajomymi, którzy tak jak Państwo są głodni wiedzy i chcą poczuć świadomie wino.

Zajęcia są prowadzone przystępnym i wesołym językiem, często okraszone humorem i anegdotami. Pierwsza godzina to wprowadzenie do teorii, a potem trochę degustacji i jadalne pomoce naukowe. Na życzenie wystawiam dyplom ukończenia kursu ABC WINA.

Budżet dla grup biznesowych i indywidualnych ustalamy wspólnie i zawsze w oparciu o możliwości finansowe i oczekiwania klienta.

Degustacja wina Poznań

Szkolenia, degustacje pokazy i warsztaty

Czas i koszty są ściśle uzależnione od zadań jakie ma spełnić dane szkolenie, jego umiejscowienie, ilość uczestników oraz termin odbycia zajęć. Wskazany osobisty kontakt w celu ustalenia szczegółów

Przykładowe zajęcia szkoleniowe:

ABC WINA czyli Podstawy wiedzy o winie.
Po takim szkoleniu każdy uczestnik będzie umiał oddzielić ziarna od plew, świadomie sam zakupi przyzwoite wino w dowolnym sklepie nie kierując się li tylko jego ceną, nauczy się profesjonalnie degustować, a także zrozumie dlaczego wino i jedzenie to idealne małżeństwo.

Inne proponowane tematy zajęć:

1. Degustacje porównawcze (np. Bordeaux vs. Bourgogne)
2. Degustacje tematyczne / przeglądowe danego kraju, regionu, apelacji, producenta etc
3. Degustacja pozioma czyli porównanie roczników z różnych krajów, regionów itd.
4. Degustacja pionowa czyli to samo wino z różnych roczników
5. Degustacja w ciemno czyli ocena win bez wcześniejszej ich znajomości

Jestem otwarty na inne sugestie i propozycje

 

Jeżeli interesuje Państwa degustacja wina i macie chęć odkrycia wspaniałego świata tego trunku, serdecznie zapraszam do Poznania, gdzie przyjmuję wszystkich swoich klientów. Wszystkie dane do kontaktu znajdują się w linku poniżej:

https://kolorwina.pl/kontakt

Jako jedyny w Polsce venenciador oferuję również pokazy sommelierskie na weselach! Szczegóły poniżej:

Oryginalne atrakcje weselne

Maciej Katarzyński