No 33 – Winnice Czajkowski

No 33 Winnice Czajkowski rocznik 2020…Kupaż merlota, zweigelta i cabernet franc. Tak jak w winie Thøma 24 ponownie mamy wielką dbałość o detale, etykietę, koszulkę, korek, złocenia, herb winnicy, butelkę …

Butelka jest długa i smukła. Tym razem mamy nieco inne wino, znacznie delikatniejsze, równie finezyjne, ale partytura została napisana dla osób niekoniecznie kochających szorstkie i wyraziste taniny. Mamy tu bowiem klimaty od słodkawych Burgundów, przez Rioję w starym stylu ( butelki burgundzkie), po Appasimento z Corviny.

Wino zaczyna się renklodą w czekoladzie i syropem pini. Dalej idziemy pod rękę z wiśniami z syropu z czekoladą mleczną. Po zamieszaniu pojawia się hibiskus, kawa, czekolada deserowa wyjęta z drewnianej skrzyni. Taniny łagodne, stoją w drzwiach i patrzą na nas z pytaniem wypisanym na twarzy: – wchodzić czy nie? Nie wiem czy użyto tu beczki, ale myślę, że to coś w stylu roble lub semicianzy bo skąd tyle słodkawych aromatów?

Wino z pewnością nieco tańsze od THØMA 24, ale jest też w innym, delikatniejszym stylu, ciut krótsze, mniej taniczne. Za to ma więcej ładnej lekkości i wytrawnej słodyczy.

Moja ocena 89/100

Możesz również polubić…