Susumaniello

Susumaniello del Salento Rosso 2021

Varvaglione
14%
Kolor wina już dostarcza pięknych estetycznych doznań, ale bukiet, to obłęd: – mleczna czekolada, lukrecja, truskawki, marcepan (!) … Jest też jakiś aromat na podobieństwo budyniu śmietankowego (?) albo zupy „nic” … Pamiętacie z dzieciństwa?
W ustach wino jest wytrawne, ale ma wiele słodyczy. Taniny są wyraźne, jednak nadają na bardziej delikatnych, słodkawych nutach.
Genialne wino pod gorgonzolę i wszelkie wędliny suszone, wędzone, podsuszane i dojrzewające.
Zjawiskowe wino, za stosunkowo małe pieniądze. Aż niemożliwe, bo do niedawna odmiana ta ( susumaniello) była prawie nieznana, chociaż jej historia ma ponad 2000 lat. To jedna z tych odmian, na którą trafia się bardzo, bardzo rzadko. Myślę, że najbliższe lata to zmienią.

Ps. Kto ma problem z nadgarstkiem lub ma biceps jak pelikan, ten może sobie nie poradzić z butelką. Ciężka i obła, jakby w niej było kowadło ze złota… A przecież w środku zwiewna, winiarska poezja

Susumaniello Rose

Różowe susumaniello od Varvaglione to pyszne i delikatnie wytrawne wino stylem przypominające najlepszą Prowansję spod znaku ROSE Delikatne, z przyjemnym balansem pomiędzy kwasowością i słodyczą. Spora dawka łagodnego owocu – od poziomek i czereśni po słodką, deserową wiśnię. Cudowna kompozycja z bardzo ładnym, eleganckim bukietem. Fantastyczne wino dla tych, którzy z bojaźnią podchodzą do win wytrawnych. Ciekawostką jest zamknięcie tego wina – to vinolock – szklany korek. Butelkę z uniwersalnym korkiem można wykorzystać np. do domowych nalewek.

Chętnych na zakup zapraszam do kontaktu 791822266
Maciej Katarzyński syn Jerzego

Możesz również polubić…