Wina na święta 2021 – sommelier poleca!

Wina na święta 2021

Szanowne Panie, szanowni Panowie!

jak co roku, mamy od dzisiaj w ofercie, dwa zestawy win na bożonarodzeniowe stoły oraz na sylwestrowe szaleństwa.

Jak zawsze w razie czego można dokonać małych zmian, jeśli ktoś nie lubi czegoś szczególnie. Oba zestawy są tak wycenione, że w obu wina musujące są w sumie gratis plus w „koneserze” elegancki trybuszon w prezencie.

Świąteczno-Nowroczny zestaw win

to trzy przepiękne wina białe do ryb i owoców morza, przy czym Prosecco od Aldegheri oczywiście jest po to, aby powitać Nowy 2022 rok. Rioja jest maślana, a mozelski Riesling kremowo-owocowo-mineralny. Zwracam uwagę na to wino, ponieważ tworzy je nasz rodak – Andrzej Greszta.

Trzy czerwienie, to trzy totalnie różne style win: – Appassimento ma sporo słodyczy jak na wytrawne wino, bo jest z podsuszanych winogron (takie małe Amarone), spatburgunder czyli pinot noir, jest bardziej burgundzki niż prawdziwe burgundy w podobnej cenie – oba te wina pod pieczony drób i szynki. Natomiast primitivo CHICCA DOLCE, to będzie wielkie zaskoczenie … wino w stylu PORTO! Zatem wszelkie czekoladowe, kakaowe ciasta, pasztety z owocem i bardzo dojrzałe i bardzo „pachnące” sery 🙂

Zestaw „Konesera”

to w pewnym sensie podobny zestaw, ale klasa win co najmniej jeden poziom wyżej.

Cremant to jakość szampanów, Chablis – marka sama w sobie. Jedynie Riesling Goldkapsel jest podobnej klasy co Riesling Greszty w tańszym zestawie. Co nie oznacza, że jest słaby. mamy to szczęście że wszystkie nasze rieslingi sa bardzo udane.
Wśród trzech czerwonych win nie mamy tym razem wina słodkiego, ale za to ponownie jest primitivo i to z najwyższej półki.

Podobnie z Pinot Noir, które jakością porównywalne jest z Burgundami klasy niemal takiej jak Gevrey-Chambertin. Mamy też i wino z udziałem suszonych winogron, bo klasyk z Veneto – RIPASSO. Tym razem wszystkie trzy czerwone wina także polecam także pod wołowinę i dziczyznę, jak i dojrzałe sery.

Jeśli macie pytania, chętnie pomogę przy wyborze wina na święta 2021, podpowiem, doślę dodatkowe informacje.

Hoł hoł hoł … pozdrawiam świątecznie !

Możesz również polubić…