Bienbebido

BIENBEBIDO – seria win powstała z pomysłu idealnego połączenia wina i potrawy – ale potrawy jako bazy, podstawowego składnika jej – a nie sposobu przyrządzania!

Wspólna praca grupy enologów, sommelierów, kucharzy i miłośników wina i kuchni przyniosła poniższy efekt. To wynik wielu degustacji, dyskusji, wyrzeczeń, kompromisów, ale i przyjemności … konsensus ma nazwę BIENBEBIDO i składa się z sześciu butelek wina!

Zatem mamy bazowe dania:

Ośmiornica / Kurczak / Wieprzowina / Wołowina / Szynka / Ser
oraz podstawowe wino do tego dania :

ALBARIŃO – świeże, jedwabiste wino pasujące do tekstury ośmiornicy; aromaty: jabłko i cytrusy, w ustach mineralne – 12,5 % – jedyne białe wino w tej serii, ale GENIALNE!!! Aromatyczne i cudowne, z intrygującą kwasowością – piękne wino.

GARNACHA – lekkie taniny i średnia konstrukcja wina idealna pod kurczaka aromaty owoców czerwonych i czarnych (jagody, maliny), wanilia i dębina ( 5 miesięcy starzenia w beczce z francuskiego dębu ) – 13,5 %

TEMPRANILLO i GARNACHA – świetny, soczysty kupaż, starzony w beczkach 18 miesięcy – owocowy i wyważony… idealny do soczystej, słodkawej wieprzowiny; zawartość alkoholu 13,5 %

TEMPARNILLO I MERLOT – idealny , 16 miesięcy starzony we francuskiej beczce kupaż; owocowy, zbalansowany i dość taniczny (ale z miękkimi garbnikami) obraz wina genialnie komponuje się z głębokim smakiem wołowiny – 14 % – owe, lekko pikantne jagodowe wino z piękną głębią!

TEMPRANILLO – czyste, świeże i delikatnie owocowe ( czerwone owoce i nuty słodkich likierów ) podkreśli smak równie wysublimowanej szynki typu … serrano itp. 4 m-ce we francuskiej beczce, 13,5 %

TINTA FINA – do sera musi być wyraziste, silne i taniczne wino – podobna budowa sera wymaga równie zdecydowanego partnera – jego tłusta budowa potrzebuje wyrazistych, silnych garbników i wysokiej zawartości alkoholu – 14, 5 % – wino spędziło 4 miesiące w francuskiej beczce.

W wolnym tłumaczeniu nazwa serii BIENBEBIDO brzmi: dobrze popił, porządnie wypity … aby nie powiedzieć nieźle „ululany” ; )

Z drugiej strony pomysł na tą globalną w sensie Hiszpanii, czytelną markę wywodzi się z tradycji popularnych w Hiszpanii tapas barów zwanych TASCAS, gdzie na szybach wypisywano menu, reklamując specjały kuchni, zachwalając miejscowe smakołyki i trunki … podobnie z tą serią butelek, gdzie zrezygnowano z etykiety na rzecz napisów w sitodroku prosto na butelce!

Ponadto koncepcja opisów wina pod jedzenie ma w sobie pierwiastek „poezji” – pół żartem/ pół serio! Każdy opis znajduje tutaj swój rym … w dosłownym tłumaczeniu z hiszpańskiego można nieco się zagubić, ale po swobodnym podejściu do języka z półwyspu iberyjskiego i z odrobiną humoru można tak „potłumaczyć”:

Albarńo – gdy popijesz tym winem ośmiorniczkę smakowitą– zobaczysz swą przyszłość, jasną i szczęściem spowitą!

Garnacha – gdy upijesz się tym winem jedząc do tego kurczaka smacznego – zobaczysz swoich wielkich przodków – wyraźnie, z osobna każdego !

Tempranillo z Garnachą – gdy popijesz tym winem soczystą wieprzowinę – twój biznes rozkwitnie i spotkasz piękną dziewczynę !

Tempranillo z Merlotem – gdy upijesz się tym winem z wołowiną na stoliku – nie opędzisz się od kobiet co otoczą Cię bez liku!

Tempranillo – gdy popijesz tą wina butelką najsmaczniejszą z szynek – będzie szansa na drugą – i dla chłopców i dziewczynek!

Tinta Fina – gdy pod ser wypijesz całą flaszkę tego wina – w podróż do domu zabierze Cię piękna dziewczyna!

wina do kupienia w Voyager WineClub

BIENBEBIDO

 

1962675 602636239818292 460398327 n

Może Ci się również spodoba