Sommelier w Zagórowie

Kilka dni temu zostałem zaproszony do Zagórowa. Małe miasteczko koło Słupcy, słynące z hodowli gęsi, miało niebawem okazać się, że jest też głodne wiedzy o winie.
Miejscowa grupa działaczy społecznych organizuje od pewnego czasu spotkania z nietuzinkowymi ludźmi. Oryginalne prezentacje dotyczące specyficznych zawodów, pasji i hobby przyciągają niejednokrotnie dziesiątki chętnych i ciekawych mieszkańców Zagórowa.
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury zaprosiły mnie do wygłoszenia prelekcji na temat zawodu, którym się param, oraz do przeprowadzenia nauki degustacji z małymi warsztatami dotyczącymi sztuki obcowania z winem. Poniższe zdjęcia ilustrują spotkanie z mieszkańcami Zagórowa. Były to dla mnie niezwykle miłe i ciepłe chwile, miejscowa społeczność okazała się bardzo chłonna wiedzy, cierpliwa, przesympatyczna i wesoła. Myślę, że jeszcze nie jeden raz zawitam do tego sympatycznego miasta, w którego okolicy znajdziemy również wiele turystycznych i rekreacyjnych atrakcji. Dziękuję wszystkim przybyłym na moją prelekcję.
Osobne i szczególne podziękowania dla Pana Łukasza Parusa.

Spotkanie odbyło się 11.06.2015 

 

 

Możesz również polubić…