SYLWESTER A SPRAWA POLSKA

Szanowni,
Ponad połowa Polaków pije na Sylwestra tak okrutnie podłe trunki, że strach! NIESTETY, ludzie nie czytają etykiet i większość z nich nawet nie wie, że kupiła coś, co nawet NIE JEST WINEM!!!
Jeśli chcecie przywitać Nowy Rok czymś przyzwoitym, ale nie drogim, jeśli chcecie pożegnać stary rok, czymś po czym głowa Was nie rozboli, jeśli chcecie mieć szampańską zabawę, zdrowe ciało i umysł, to polecam uwadze kilka poniższych wskazówek.

  1. Nie kupuj trunków, które mają napisy typu AROMATYZOWANE ( czyli sztuczne, chemia)
  2. Nie kupuj takich butelek, które są GAZOWANE (czyli CO2 jest wytłoczone pod ciśnieniem, jak woda z syfonu, jak pompowanie koła na stacji benzynowej), tylko muszą mieć napis MUSUJĄCE! Bąbelki, które znajdziesz w tej butelce, są efektem naturalnego procesu fermentacji, a nie wynikiem ingerencji linii produkcyjnej fabryki produkującej mieszankę wody, cukru, spirytusu, aromatów identycznych z naturalnymi, soku (najczęściej jabłkowego) i gazu CO2 wtłoczonego pod ciśnieniem…
  3. Nie kupuj win, które mają na akcyzie oznaczenia KW, tylko IW / patrz zdjęcie /, wtedy masz 99% gwarancji, że masz oryginalny trunek. Owszem, są dobre polskie wina, robione jak prawdziwy szampan, ale nie kosztują 9.90, tylko co najmniej z 50,
  4. Dla pewności! Kupuj takie wina musujące, które wyraźnie mają opisane takie nazwy jak: CHAMPAGNE, CAVA, SEKT, PROSECCO, FRANCIACORTA… ewentualnie SPUMANTE. Często i gęsto te wina są w podobnych cenach ( oczywiście nie wszystkie ) lub tylko o kilka złotych droższe od tych pseudo szampanów … Jeśli widzisz napis w języku polskim: SZAMPAN … to uciekaj! Ktoś chce Ciebie nabić w butelkę !
  5. Jeśli temat Was zainteresował, zapraszam tutaj – > Wina Musujące

PROŚBA: jeśli uważasz, że ten artykuł może pomóc przeżyć w lepszym zdrowiu Twoim przyjaciołom, że pierwszy raz od wielu lat nie umrą jeszcze przed pierwszą w nocy lub nie nabawią się znów zgagi…to udostępnij dalej, poleć ten artykuł innym, proszę ! Pijmy prawdziwe wina, robione metodami naturalnymi !
Życzę dobrych wyborów i zdrowia w Nowym roku!

P.S.
20 % Polaków przywita Nowy Rok czymś co nazywamy potocznie ruskim szampanem, który najczęściej kosztuje od 4,50 do 9 zł w zależności od sklepu / dyskontu/ sieci …
Szanowni, wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że nie jest on ruskim, a polskim i nie szampanem tylko napojem wino podobnym… Nabywcy takich trunków nawet nie wiedzą, że kupują jakąś mieszankę wody, cukru, aromatów „identycznych” z naturalnymi, spirytusu i CO2… z odrobiną dodatku soku (zapewne mieszanki jabłkowego i winogronowego lub tylko jabłkowego). Taki trunek ma tyle wspólnego z produkcją w prawdziwej winnicy, co produkcja parówek za 3,99 /kg z cielęciny. Napoje zamieszczone na poniższych zdjęciach są produkowane w 100% w Polsce, z polskich komponentów … i tylko cyrylica użyta do stworzenia napisów nie jest „polska” ; )

Możesz również polubić…