GALL NEGRE

CZARNY KOGUT ….GALL NEGRE
DO Penedes
zawartość alkoholu – 14%
szczep 100% merlot

Kolor … ciemne, wiśniowe, czyste, regularna, gęsta łza…

Producent chwali się, że winobranie ręczne, tak jak i selekcja w winnicy, a potem wino dojrzewa przez dwa lata w używanych francuskich barrique – 225 l.
I całe szczęście, że beczki używane, bo w nowych, takie wino po dwóch latach byłoby taniczne i surowe, a tak mamy welwetowe, ale wyraziste wino …

Cóż, jest niemal doskonałe, to zaprawdę piękne wino i chyba duma producenta, którym jest FERRE i CATASUS. Butelka ma piękny design, jest ciężka, jakby tam nie było 0.75 l tylko co najmniej półtora 

Wiśniowy kolor z wyraźną łzą. Wino z długim potencjałem dojrzewania. W zapachu intensywne, złożone i ekspresyjne. Z początku lekko rustykalne, ale potem dominują nobliwe aromaty wiśni, malin i śliwki owiane nutami przypraw i nut mineralnych: – pestka wiśni, pieczona skórka chleba, grafit, asfalt.
Bogaty i harmonijny smak. Taniny delikatne, niemal pluszowe, a jednak wyraziste i dystyngowane … długi, piękny finisz.
Nie unikniemy tutaj porównań, ale za to jakich … stylem wino dotyka dobrej klasyki z Bordeaux: – Pomerol i Saint-Emilion – brawo!
Na szczęście wino nie jest tak drogie, jak to bywają wyżej wymienione wzorce… sporo poniżej stówki … a rocznik aktualnie dostępny to 2014.

Wino idealne do duszonego mięsa: – wołowiny, dziczyzny, baraniny i jagnięciny. Także pod dojrzały, oryginalny camembert z żurawiną.

 

Może Ci się również spodoba